3 Ekim 2014 Cuma

Arafat'ta Vakfe Duası / Mehmet GörmezHaccımızı, ibadetimizi dualarımızı, hayırlarımız kabul eyle. Bizleri İbrahim'in milletinden Hz. Muhammed'in ümmetinden bir an olsun ayırma Allahım.
Buyur Allahım buyu çağırdın geldik emrine amadeyiz diyoruz. Hac Arafat'tır. Arafe günü yapılan dua geri çevrilmez buyuruluyor.
Her birimiz için bembeyaz sayfalar açmayı, kurbanlarımızla sana yaklaşmayı lütfeyle Allahım.
Taşlaşacağımız şeytanla birlikte bizi kötü hasletlerimizden arındır.
Peygamberimizin hatrına haccımızı kabul eyle. Senin salih kulların senden ne istedilerse biz de senden istiyoruz. Bu alanda Peygamberimiz senden ne istediyse ve neyden sana sığındıysa biz de senden istiyoruz.
Rabbimiz! Biz nefsimize zulmettik. Ya Rab sen konuk edenlerin en hayırlısısın. Rabbimiz! Bizi soyumuzdan gelenleri namazı dostoğru kılanlardan eyle.
Ya Rab! Hz.Yakub'un duasıyla sana yalvarıyoruz. Sıkıntılarımızı sadece sana şikayet ediyoruz. Sıkıntılarımızı gider. Yarab! Bizlere öyle bir nimet ver ki hiç bir zaman mücrimlere arka çıkmayalım. İçimizde aklı kıt olanların yaptıkları yüzünden bizi cezalandırma.
Bizleri sana çokça şükredenlerden eyle!. Senden başka ilah yoktur. Sen yücesin Bizler gerçekten kendimize zulmettik. Bizleri bağışla Allahım! Dünyamızı da ahiretimizi de bayrama dönüştür.
Ya Rab! Bizi tüm yüklerimizden arındır. Bizler peygamberimizin bizden istediği gibi bir ümmet olamadık. Hz Peygamberin mirasını taşıyamadık itiraf ediyoruz. Bağışla bizi Allahım! Birbirimize kin güttük, parçalandık, ümmet olarak itiraf ediyoruz, affet bizi Allahım!
Ey Rabbimiz biz hep senden kerem gördük, lütuf gördük. Ama biz onu kardeşlerimize gösteremedik.Bizler bugün sana yine söz vermeye geldik. Ashabı Kiramın dediği gibi sana söz veriyoruz. Bundan sonra İslam'ın izzet ve şerefine uygun davranacağız. İbadetlerimizi aksatmayacağız. Sen sözümüzde durmayı nasip et. Safa ve Merve arasında adım atan ayaklarımız hep iyilikte adım atsın.
Başımızı alan bu dünyadan, kibirden riyadan şeytanın vesvesesinden, gönüllerimizi senden gayrısından arındır Ya Rab! Bugün çocuklarımızla sana geldik. Henüz günah işlememiş o günahsız çocukların yüzü suyu hürmetine bizi bağışla!
Çocukların öksüz ve yetim kalmadığı bir dünya nasip et! Bize Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin'in peşinden giden bir gençlik nasip eyle.
Bugün yaşlılarımızla huzuruna geldik. Onların hatırına bizleri affeyle Allahım!
Hz.Meryem aşkına, Hz.Asiye aşkına, Hz.Hacer aşkına, Hz.Hatice aşkına, Hz.Fatma aşkına bağışla bizi Allahım.
Peygamberiz "Allahım hac edenleri bağışla, onların bağışlanmasını istediklerini de sen bağışla." diyor. Bu duanın yüzü suyu hürmetine bizi bağışla.
Çocuklarımızı, neslimiz koru Allahım! Üzerimizde emeği olanları sen bağışla Allahım!
Rahmet ve inayetini memleketimiz üzerinde eksik etme. Senin yolunda dininin uğruna, şehit olan madencilerimize rahmetinle muamele et.
Yurdumuza sığınan kardeşlerimize sahip çıkabilmeyi nasip et ve kolaylaştır Allahım!
Bizleri hayrın anahtarı şerrin kilidi eyle! Bizleri zulme uğrayanların hakkını arayanlardan eyle. Bizleri yaralayanlardan değil, yaraları saranlardan, sevgiyi yayanlardan eyle!
Bize bu kutlu sözün Kur'an'ın hakkını verenlerden eyle! Ezilen horlanan yardım bekleyen mazlumlardan yardımını esirgeme Allahım! Aczimizi kusurumuzu sana itiraf ediyoruz. Affeyle bizi Allahım!
Sırf Müslüman olduğu için nicelerinin evlerine ateş düşüyor, bebekler katlediliyor. Bizim de elimizden bir şey gelmiyor. Çağın Firavunları zulmediyor. İslam alemini içine düştüğü kan ve göz yaşından sen kurtar Allahım! Sen alemi İslamı zalimlerden koru Allahım!
Bütün kardeşlerimizin nice huzurlu bayramlara ulaşmalarını sağla. Bugün haccı ekberde sana yalvarıyoruz! Bütün insanlık için dua ediyoruz.
Sen bize akıl verdin. Biz o aklı silah üretmede kullandık. Merhameti unutan yeryüzü zalimlerini ıslah eyle Allahım!
Beraatımızı sağ tarafımıza alarak sevdiklerimizle birlikte cennetine al bizi. Sen gelmek isteyen kardeşlerimize de en kısa zamanda hac etmeyi nasip eyle Allahım!
Heva ve hevesimize uymadan bir yaşam sürmeyi, bize hacı nasip ettiğin gibi ömür boyu hacı kalmaya muvaffak eyle! Ömrümüzü rızana uygun geçirebilmeyi nasip eyle!
Son nefesimizde Kelime-i Şahadet getirip sana gelebilmeyi nasip eyle!

AMİN


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder